ליאור ברונשטיין, מאלף כלבים מקצועי
ליאור ברונשטיין, מאלף כלבים מקצועי
       
 
 

חינוך גורים לצרכים עם ליאור ברונשטיין

 
     
 

גורי כלבים הם חיית המחמד המועדפת על מרבית הילדים, וחיות אלו אכן תורמות להרגשתם הטובה ולהעשרת עולמם. אולם לאחר יומיים של ניקיון צרכים מכל פינה בבית, איתור נעליים וגילוי פינות רהיטים לעוסות, וכן ניסיונות נואשים לתקן שריטות בקירות ובשטיחים, אתם מתחילים להבין שהיצור הקטן מהווה מטלה רצינית. מתוקף היותי מאלף מקצועי,יועץ התנהגותי לכלבים ומרצה בכיר בתחום, ברצוני להבהיר שהוספת גור כלבים לביתכם הינה בגדר בחירה, ומכאן שעליכם מוטלת האחריות הראשית כמבוגרים בבית. לא מדובר בעוד אוגר או דג שהילד יכול לדאוג לצרכיו, אלא בחיה בעלת צרכים רבים ומורכבים, ואף נדרש חינוך גורים מובנה ונכון עבורה.

חינוך גורים - תקופת הסתגלות

המלצתי הברורה היא להתחיל בתהליך חינוך הגורים כבר מגיל צעיר. הגישה לפיה הם עדיין צעירים מדי ללמידה פשוט אינה נכונה, ורק תקשה בהמשך על הקניית ערכים התנהגותיים נאותים. כמו כן, יש לקחת בחשבון שהשבועות הראשונים לאחר הבאת הגור לביתכם מהווים תקופת היקלטות והסתגלות, הדורשת תשומת לב רבה, סבלנות והתמדה. זכרו שעבור הגור מדובר בסביבה חדשה וזרה, וייקח זמן מה עד שהוא יתרגל אליה וילמד את חוקיה. בד בבד, אסור לשכוח שבסך הכל מדובר בעולל רך, הזקוק להרבה חום ואהבה מצדכם על מנת להרגיש קירבה ובטחון בביתו החדש.

חינוך כלבים לעשיית לצרכים

מניסיוני, עשיית צרכים בכל מקום בבית הינה אחת הבעיות הקשות ביותר להתמודדות עבור בעלי גורים. חשוב לדעת שגורי כלבים יכולים להתחיל לשלוט בצרכיהם ולהתאפק רק מגיל שלושה חודשים וחצי, ושבגיל זה הם מפתחים חוש טריטוריה פנימית ולכן יעדיפו לעשות את צרכיהם מחוץ לחדרי הבית. עם זאת, חינוך גורים לצרכים דורש מכם להוציא את הכלבלב החוצה לעיתים תכופות ובעיקר לאחר הארוחות, ובנוסף יש לעודדו לעשיית הצרכים על ידי שימוש בטון רך במילה פיפי או קקי, ולתת לו פידבקים חיובים או פרס בכל פעם שהוא מצליח במשימה. במשך תקופה זו ימשיך הגור גם לפספס ולעשות את צרכיו בבית, אך ניתן לצמצם את הנזקים על ידי תיחום הכלב לאזור מסוים. לבסוף, על הפספוסים יש להגיב רק אם אתם תופסים אותם על חם, ובמקרה זה יש לגעור בכלב ולהוציאו מייד החוצה להמשך עשיית צרכיו.

חינוך גורים על ידי הצבת גבולות ברורים

חינוך גור מתחיל בהצבת גבולות, ואחד הדברים הראשונים שיש ללמדו היא תגובה למילה לא, או אסור. מעצם טבעם מחפשים הגורים אחר דמות בוגרת שתספק להם גבולות ותלמד אותם כיצד להתנהג ולשרוד, ואילו כלבות נוהגות לנהום על גוריהן על מנת להבהיר שמעשיהם אינם מקובלים. לכן חשוב לומר את המילה "לא" בטון החלטי וחזק, ולהפסיק מיד את הפעולה האסורה כך שהמסר יהיה ברור וחד משמעי . יחד עם זאת, הצבת גבולות בפני עצמה איננה מספקת ויש צורך להקנות לגורים כלים נוספים. חינוך כלבים נכון דורש אילוף מוסדר אצל איש מקצוע רציני ומוסמך, ואתם מוזמנים לפנות אליי על מנת להעניק לכלבכם את היכולת להסתדר היטב לצד החברה האנושית.

רוצים עוד פרטים? התקשרו עכשיו 054-242-8252 או השאירו פרטים ואני אחזור אליכם

 
     
 
סוגי אילוף
<<
 
     
 
אילוף כלבים לצרכים
<<
 
     
 
אילוף כלבים לא לנשוך
<<
 
     
 
אילוף כלבים לא לתקיפה
<<
 
     
 
אילוף כלבים לשמירה
<<
 
     
 
אילוף כלבים לשבת
<<
 
     
 
אילוף כלבים לילדים
<<
 
     
 
אילוף כלבים להגנה
<<
 
     
 
אילוף כלבים לא לנבוח
<<
 
     
 
אילוף כלבים לרגלי
<<
 
     
 
אילוף כלבי עבודה
<<
 
     
 
אילוף כלבי נחייה
<<
 
     
 
אילוף גורים
<<
 
     
 
אילוף כלבים בוגרים
<<
 
     
 
חינוך גורים לצרכים
<<