ליאור ברונשטיין, מאלף כלבים מקצועי
ליאור ברונשטיין, מאלף כלבים מקצועי
             
  אילוף כלבי נחייה  
 

אילוף כלבי נחייה

 
     
 

הכשרה
הכשרת כלב נחייה  לוקחת מינימום שנתיים. הכלב לומד כיצד ללכת "קדימה", "ימינה" ו"שמאלה" בפקודה. פקודות מתקדמות נוספות כוללות "עצור" (לפני מעבר חצייה), הובלת העיוור סביב מכשולים בבטחה, ואחזור חפצים. כמו כן, במהלך תקופה זו הכלב לומד לשמור על העיוור. רק לאחר סיום מוצלח של האילוף, הכלב פוגש אדם עיוור אמיתי.

הסמכה
לא כל המדינות דורשות הסמכה מכלבים. אבל כלב מוסמך באישור המדינה מעיד כי הוא מיומן וכי ניתנת לו גישה לשדות תעופה, מסעדות, מלונות ומקומות ציבוריים אחרים. זה מאפשר עצמאות לעיוור כי הוא יכול ללכת לכל מיני מקומות ללא עזרה של אדם אחר.

סוגי כלבים
כל כלב שמאומן היטב יכול בגדול להיות כלב נחייה, למרות שלברדורים ורועים גרמנים הם הגזעים הפופולריים ביותר. זה בעיקר בגלל שיש להם דחף חזק לרצות את בעליהם. הדרישה החשובה ביותר עבור כלב נחייה הוא שזה יהיה גדול מספיק כדי להיות מצויד עם רתמה ורצועה. עיוור חייב להיות מסוגל להגיע לריתמה בנוחות.

עיוורים
העיוורים גם חייבים להיות מאומנים. למרבה ההפתעה של רבים מהם, הם צריכים ללמוד שוב איך ללכת, כיוון ששלעיתים קיים דשדוש בהליכתם לעומת הכלב שלמד ללכת בנוחות. בנוסף, אנשים עיוורים לפעמים לא רגילים ללכת על בסיס יומי והם נדרשים לעשות כן כדי לשמור על הכלב שלהם מאושר, בריא ובכושר. הם חייבים לעבור הדרכה מסודרת וכן ולעבור בדיקות כשירות תקופתיות.

היסטוריה
בגרמניה הוקמו בתי הספר הראשונים לכלבים במהלך מלחמת העולם הראשונה כדי לסייע לחיילים החוזרים.

 
     
 
סוגי אילוף
<<
 
     
 
אילוף כלבים לצרכים
<<
 
     
 
אילוף כלבים לא לנשוך
<<
 
     
 
אילוף כלבים לא לתקיפה
<<
 
     
 
אילוף כלבים לשמירה
<<
 
     
 
אילוף כלבים לשבת
<<
 
     
 
אילוף כלבים לילדים
<<
 
     
 
אילוף כלבים להגנה
<<
 
     
 
אילוף כלבים לא לנבוח
<<
 
     
 
אילוף כלבים לרגלי
<<
 
     
 
אילוף כלבי עבודה
<<
 
     
 
אילוף כלבי נחייה
<<
 
     
 
אילוף גורים
<<
 
     
 
אילוף כלבים בוגרים
<<
 
     
 
חינוך גורים לצרכים
<<