ליאור ברונשטיין, מאלף כלבים מקצועי
ליאור ברונשטיין, מאלף כלבים מקצועי
       
 
 

אילוף כלבים לא לנבוח

 
     
  1. השתמש בפקודה קולית: כאשר הכלב נובח אתה צריך להגיד "לא". דבר ברור, בקול רם וקצר, צור קשר עין עם הכלב שלך כשאתה אומר לו "לא" והחזק את היד שלך החוצה מולך. זה יעזור לכלב להבין שאתה מדבר אליו וזה שאתה אומר שהוא עושה משהו לא בסדר.
2. השתמש בתגבורת: כאשר הכלב מבין ומפסיק לנבוח השתמש בחיזוק חיובי לכן כדאי שיהיו לך חטיפים בהישג יד. מיד אחרי שאתה משתמש בפקודה קולית שלך והכלב שלך מפסיק לנבוח, תן לו מיד חטיף. אפשר גם לתת לכלב קצת חיבה כאשר הוא מקשיב: ללטף אותו ולדבר אליו יפה (חיזוק חיובי קולי)
3. השתמש בעונשים: אם הכלב ממשיך לנבוח גם לאחר השימוש בפקודה הקולית, קח אותו לאיזה סוג של פסק זמן מיד. המרתף יכול להיות מקום טוב, כי הוא יהיה לבד וזה לא יהיה לו כיף. כאשר הכלב לא מפסיק לנבוח, אפשר לתקן אותו עם הרצועה – משיכה קטנה מספיקה.  אל תגיד שום דבר בזמן שאתה עושה את זה. רק פעל מיד עם העונש. חשוב לשתוק. קח אותו בחזרה למעלה עם הרצועה אחרי כ -5 דקות בהם השארת אותו לבד.
4. להיות עקבי: באמצעות עונשים וחיזוקים נגדיר לכלב מה הוא עושה נכון ומה לא. אתה צריך להראות לכלב שלך כי אתה עיקבי. הכלב שלך לא יאמין לך אם אתה לא עקבי ולא יקח אותך ברצינות. כיוון שהכלב לא נהנה להיות לבד, הוא יבין שלהתנהג יפה אומר לא לנבוח. בסופו של דבר, הכלב יפסיק לנבוח. יש כלבים שייקח להם זמן רב יותר מאשר אחרים, לכן כדאי מאוד להיות סבלני.
 
     
 
סוגי אילוף
<<
 
     
 
אילוף כלבים לצרכים
<<
 
     
 
אילוף כלבים לא לנשוך
<<
 
     
 
אילוף כלבים לא לתקיפה
<<
 
     
 
אילוף כלבים לשמירה
<<
 
     
 
אילוף כלבים לשבת
<<
 
     
 
אילוף כלבים לילדים
<<
 
     
 
אילוף כלבים להגנה
<<
 
     
 
אילוף כלבים לא לנבוח
<<
 
     
 
אילוף כלבים לרגלי
<<
 
     
 
אילוף כלבי עבודה
<<
 
     
 
אילוף כלבי נחייה
<<
 
     
 
אילוף גורים
<<
 
     
 
אילוף כלבים בוגרים
<<
 
     
 
חינוך גורים לצרכים
<<